محل تبلیغات شما

تاریخچه عطر کامل عطر :

امروزه عطر و ادکلن های مردانه و نه بسیار نسبت به چندین سال گذشته پیشرفت کرده اند به طوریکه به جز پیچیده تر شدن رایحه ها ، میزان مواد و ترکیبات به کارگرفته شده در این نوع عطر ها نیز در مقایسه با گذشته بیشتر شده است . در عصر کنونی ادکلن های نه و مردانه انعکاس دهنده تفکرات عطرسازان و طراحان مد می باشد که بیشتر در شهرهایی همچون لندن ، نیویورک و پاریس در این صنعت مشغول به فعالیت هستند . علیرغم اینکه بیشتر مردان و ن روزانه از عطر و ادکلن استفاده می کنند اما اطلاعات اندکی در مورد تاریخچه و قدمت عطر دارند . برای همین تصمیم گرفتم که در یک مقاله خوب نکاتی را در مورد تاریخچه عطر و قدمت استفاده از آن را برای شما دوستان گرامی شرح دهم . دنباله این پست را حتما مطالعه کنید .

قدمت عطر :
بسیاری از متخصصین عطر سازی و باستان شناسان معتقدند که تاریخچه استفاده از عطر به مصر باستان بر می گردد و تمدن هایی که در خاورمیانه و بعد ها در اروپا تشکیل شده اند به پیشرفت صنعت عطر سازی کمک کرده اند . در سفری که به تمدن های مختلف برای کشف تاریخچه عطر داریم به این موضوع خواهیم پرداخت با من همراه باشید .
ریشه های باستانی استفاده از عطر :
فرقی نمی کند اهل کجا باشید ، به احتمال زیاد اجداد شما جزو کسانی بودند که از عطر استفاده کرده اند . مردم در زمان های گذشته به صورت جدی از عطر برای مجالس مختلف از جمله مجالس مذهبی از عطر استفاده می نمودند . آنها با اینکار سعی می کردند احترام بزرگانشان را حفظ کنند . همچنین بزرگان و طبقه اشراف برای نشان دادن قدرت و ثروت خود همیشه به خود عطر می زدند .
با وجود اکتشافات گسترده و علائم تاریخی مثل کتب ، لوح ها ، سنگ نوشته های زیادی که در اقصی نقاط دنیا پیرامون عطر سازی و استفاده از آن کشف شده است اما هنوز در مورد منشا پیدایش و شیوع مصرف آن در بین کارشناسان اختلافات زیادی وجود دارد . بسیاری گمان می کنند که اولین مردمانی که از عطر استفاده می کردند در کشور مصر و حدود 2000 سال پیش می زیستند . برخی مورخان دیگر محل رشد عطرسازی را منطقه بین النهرین می دانند . مصریان باستان از مواد عطرآگین بسیار بهره می بردند و در اغلب اوقات مومیایی ها را با مواد معطر بخور می دادند . آنها برای اینکار از روغن های معطر استفاده می کردند و بر این عقیده بودند که بخور در واقع عرق خدایان است که با آن پادشاهان را آغشته می کردند . با این حال مصریان تنها کسانی نبودند که عطر در میان بسیار پرکاربرد باشد بلکه پادشاهان پارس و حکومت های ایرانیان نیز بسیار به عطر علاقه داشتند . تصاویر باقی مانده از بقایای تاریخی که نشان می دهد که در دست پادشاهان ایران بطری عطر وجود دارد خود از واضح ترین نشانه ها پرکاربرد بودن این مواد در بین پارسیان می باشد . در هند در هنگام برگزاری مراسمات سلطنتی بر روی فرمانروایان عطر می پاشیدند و در روم نیز عطر را برای مجالس مذهبی و عاشقانه به کار می گرفتند . در همه این حکومت ها افراد ثروتمند از عطر به جز به رخ کشیدن شکوه خود برای تسکین و آرامش خودشان نیز استفاده می کردند . به طوریکه مردانی رومی پس از تمرین های سخت بدنی و اموزش مهارت های جنگی به حمام هایی می رفتند که با روغن های معطر عطر آگین شده بودند.

در اروپا پس از قرون وسطی و تا دهه 00 که با جنگ های صلیبی همراه بود ، سربازان از مناطق شرقی کره زمین ، هنر عطرسازی را به این قاره منقتل کردند . برای اروپایی ها عطر آنچنان جذابیت داشت که این ماده را همیشه سعی می کردند که در ظروف نقره و طلا نگهداری کنند . به جز این مورد در هنگام شیوع بیماری های واگیر دار نیز پزشکان این کشورها توصیه می کردند که مردم از عطر و گیاهان معطر به عنوان دارو استفاده کنند و در حقیقت از عطر برای اهداف پزشکی هم بهره بردند .
عطرهایی که در آن زمان ها مورد مصرف مردم قرار می گرفت از مواد گیاهی ، صمغ درختان ، مواد حیوانی و گل ها استخراج می شد .
در اواخر قرن 14 مجارستانی ها اولین عطر حاوی الکل را در این کشور تولید کردند . رایحه این عطر توانست بسیار شود به گونه ای که در قرن میلادی جزو رایج ترین رایحه ها بین عموم مردم بود . تا قرن 17 بیشتر ن و مردان از عطرهایی را به خود می زدند که رایحه های مشابه داشتند اما با اختراع این نوع عطر مجارستان سبک و مدل هایی مختلفی در عطرسازی به وجود آمد .

با اصول عطر زدن و نگهداری از آن اینجا آشنا شوید .

در اروپا عده از مردم و پادشاهان مانند لویی چهاردهم به صورت افراطی عطر مصرف می کردند . به شکلی که این پادشاه دستور داده بود که تمام لباس هایش را در آب معطر که در آن از رایحه گل محمدی ، مشک ، انواع ادویه جات و . استفاده شده است ، بشویند . او همچنین از عطرساز خود خواسته بود که برای هر هفته رایحه ای جدید از انواع عطرها را بسازد . ناپلئون نیز به عطر بسیار علاقه داشت و به طور وسواسی به خود عطر می زد او نیز عطار خود یعنی شاردن را مامور کرده بود که ماهانه 50 بطری ادکلن را برای او تهیه کند . ظاهرا ناپلئون در میان عطر ها بیشتر از رایحه گل رز لذت می برد . استعماگران اروپایی و آمریکایی که قدمت طولانی را در مورد صنعت عطرسازی نداشتند ، تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا علم و فنون تکامل یافته عطرسازی را از مناطقی همچون ایران ، هند و مصر به کشورهای خود منتقل کنند .

تاریخچه عطر مردانه :
عطرهای مردانه در قرن گذشته شاهد پیشرفت چشمگیر و افسانه ای بودند . در سال 1994 کلوین کلاین رایحه تک جنسیتی به نام CK One را روانه بازار کرد و در مدت اندکی بسیار این عطر بین مردان مورد استقبال قرار گرفت . طبق گزارشات در زمان اوج محبوبیت این عطر هر دقیقه 20 بطری از آن به فروش می رسید .


در کل باید متوجه باشیم که رشد عطرسازی و تولید عطرهای مردانه و نه از دوران مصر و ایران باستان تا کنون راه طولانی را طی کرده است . برای اینکه از جهان مد و محصولات عطر و ادکلن جا نمانید به شما توصیه می کنم سایر مقالات من را نیز مطالعه کنید .

نحوه نگهداری از عطر و استفاده درست از عطر و ادکلن

معرفی کامل تاریخچه عطر سازی

روغن های پرکاربرد در عطرسازی

عطر ,های ,، ,ها ,استفاده ,نیز ,از عطر ,می کردند ,که در ,تاریخچه عطر ,استفاده می

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
جهان مدیریت زیباترین اهنگ ها scooter electric adult - tzgerui.com mackesh-dahesh پارکت لمینت آذرخش دکور فروشگاه گیوه کرد وبلاگ آموزشی تفریحی پی سی دیتا فرهنگستان تامین میوه میدان تره بار با چی